امروز شنبه , 19 آبان 1403

پاسخگویی شبانه روز (حتی ایام تعطیل)

30,000 تومان
  • فروشنده : daftar
  • مشاهده فروشگاه

  • کد فایل : 64529
  • فرمت فایل دانلودی : zip
  • تعداد مشاهده : 11.4k

دانلود درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس سرشماری با اعداد

دانلود درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس سرشماری با اعداد

0 11.4k
لینک کوتاه https://tarhdarsmellidarspdf-doc-ir.pdf-doc.ir/p/bc3d87f |

دانلود درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس سرشماری با اعداد 

محتوای این معماری نوین تدریس شامل موارد زیر می باشد :

  1. مقدمه
  2. معماری نوین تدریس
  3. الگوهای برتر تدریس و طراحی آموزشی
  4. طرح فرآیند یاد دهی یادگیری بر اساس الگوی ام ام اس
  5. طراحی آموزشی بر اساس طرح تحولی مدرسه خوانا
  6. طرح درس روزانه
  7. مرحله ۱: تنظیم اهداف آموزشی
  8. اهداف الگوهای برتر تدریس و طراحی آموزشی
  9. سطح هدف
  10. اهداف کلی
  11. هدف طراحی آموزشی
  12. حیطه عاطفی
  13. مرحله ۲: تحلیل موقعیت آموزشی
  14. گروه بندی بدون تعیین سرگروه و با توجه به سبک های شناختی
  15. توجه به تفاوت های فردی
  16. معنادار کردن یادگیری
  17. توجه به عوامل انگیزشی و نگرشی
  18. همراه نمودن دانش آموزان در ساخت وسایل و دست سازه های آموزشی
  19. تداعی معنا (تصویر سازی ذهنی)
  20. بهره گیری از ارزشیابی به عنوان تدریس
  21. تعیین فعالیت های متناسب با راه کار
  22. زمان بندی درس
  23. یک دوره الگوهای برتر تدریس و طراحی آموزشی
  24. ویژگی های طرح درس الگوهای برتر تدریس و طراحی آموزشی
  25. چارچوب طراحی آموزشی به منظور معماری نوین تدریس
  26. چالش های فرا رو  و راهکارها برای مقابله با آن ها
  27. پیشنهادات
  28. چند پیشنهاد کلی
  29. معرفی منابعی جهت مطالعه بیشتر

دانلود درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس سرشماری با اعداد 

  1. مشخص کردن هدف کلی درس در طراحی آموزشی
  2. تجزیه و تحلیل محتوای درسی با رعایت اصول و شرایط لازم
  3. تعیین هدفهای رفتاری مناسب که منطبق با هدفهای کلی درس باشد
  4. مشخص کردن معلومات و رفتار ورودی دانش آموزان ؛
  5. انتخاب محتوا ، روشها و رسانه های درس با توجه به هدف های رفتاری
  6. مشخص ساختن نظام ارزشیابی .

به عقیده من معماری نوین تدریس است که به ما این کمک را می کند که بتوانیم به بهترین شیوه ممکن الگوی تدریس خود را از صفر تا صد در کلاس ارائه نموده و کاملا با دیدی باز بتوانیم تدریسی موثر و قابل قبول به دانش آموزان ارائه دهیم. در این طراحی کلیه زمانبندی ها و بخش های مختلف تدریس مشخص گردیده است.

فعالیت های ارزشیابی ، فعالیت های طرح آموزشی و مراحل مطرح شده در این محتوا عبارت اند از :

  1. آیا اهداف مناسبی انتخاب کردم؟
  2. آیا اهدافم را بر اساس رویکردهای کتاب  و برنامه درسی ملی انتخاب کردم؟
  3. آیا به حیطه های یادگیری مختلف  کتاب  این پایه توجه کرده ام؟
  4. آیا اهداف متناسب با علایق و توانایی های دانش آموزان بوده است؟
  5. آیا به پرورش مهارت ها و نگرش ها توجه کرده ام؟

هدف از ارائه درس امروز آشنایی دانش آموزان چگونگی  فراگیری اهداف  این درس  است.

دانلود درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس سرشماری با اعداد 

  • با توجه به ملاک های عقلانی بتواند  این درس  را به صورت کاربردی فرا بگیرد..
  • آنچه را از  این درس  یاد می گیرد با دوستانش به اشتراک بگذارد.
  • اهداف رفتاری  این درس  را رعایت کند.
  • تحلیل و تعیین اهداف و پیامد های یادگیری

سایر سوالات قابل طرح در فایل حاضر

  1. آیا محیط تدریسم را به درستی تحلیل کرده ام؟
  2. آیا تکالیف آماده سازی جلسه قبل به عنوان پیش زمینه  این درس  از کتاب در این پایه ، برای ایجاد انگیزه و ورود به درس جدید مناسب است؟
  3. آیا شاگردان خود را به درستی شناسایی کرده ام؟
  4. آیا مدل گروه بندی من با فضای کلاس و تدریس  این درس  از کتاب در این پایه مناسب است؟
  5. آیا تعداد دانش آموزان در گروه برای یادگیری و هم فکری در گروه  برای آموزش  این درس  از کتاب در این پایه مناسب است؟
  6. آیا با توجه به موضوع  این درس  از کتاب در این پایه روش نمایشی، بحث گروهی، بارش مغزی و پرسش و پاسخ گزینه ی مناسبی می باشد؟
  7. آیا روش من می تواند بخشی از مغز را که مربوط به خلاقیت است را فعال تر می کند؟
  8. آیا روش من باعث افزایش فرصت یادگیری از طریق مشارکت با والدین و همسالان می شود؟

سوالات پیرامون راهبرد آموزشی و ابزارهای آموزشی

  1. آیا از ابزار های مناسبی جهت آموزش  این درس از کتاب استفاده کرده ام؟
  2. آیا ابزارها و رسانه هایم برای یادگیرندگان متفاوت در کلاس مناسب است؟
  3. آیا از ابزارها و رسانه های مناسب برای ایجاد نوآوری و خلاقیت، انگیزه، اعتماد به نفس و نتیجه گیری در دانش آموزان استفاده کرده ام؟
  4. آیا ابزار ها و رسانه هایم می تواند یادگیری  این درس  از کتاب را تثبیت کند؟
  5. آیا ساختار محیط یادگیری متناسب با اهداف من و  این درس  طراحی شده است؟
  6. آیا مدل انتخابی من برای گروه بندی و استفاده از عکس ها و تابلو ها باعث افزایش مشارکت، ایجاد انگیزه، علاقه به یادگیری و تثبیت آموخته ها در دانش آموزانم می شود؟
  7. آیا نوع ارزشیابی من با توجه به اهداف درس صورت گرفته است؟
  8. آیا ارزشیابی من باعث کشف مشکلات یادگیری دانش آموزان در درس جدید می شود؟
  9. آیا ارزشیابی های من با سطح یادگیری آنان متناسب است؟
  10. آیا ارزشیابی من شرایط بومی و محلی دانش آموزان را در نظر گرفته است؟
  11. آیا ارزشیابی من مهارت خود ارزیابی را در دانش آموزانم ایجاد کرده است؟

در این فایل مباحث : مهارت های ورودی – خصوصیت ذهنی – خصوصیت عاطفی – خصوصیات اخلاقی و تحلیل یادگیرنده و محیط نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

هدف‌های رفتاری آموزشی الگوهای برتر تدریس ریاضی اول دبستان

  1. انتظارات در پایان آموزش حیطه و سطح در بلوم عناصر برنامه درسی ملی
  2. تعقـل، ایمـان، علـم، عمـل و اخـلاق
  3. عنصر   عرصه ارتباط با خود ، خدا، خلق و خلقت
  4. آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و  ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی – یادگیری
  5. مواد و رسانه‌های آموزشی که شامل Cd های آموزشی .تولید محتوای الکترونیکی.پاورپوینت آموزشی.قلم نوری.برد هوشمند

پیش بینی رفتار ورودی  در الگوهای برتر تدریس ریاضی اول ابتدایی درس سرشماری با اعداد

  • ایجاد ارتباط ابتدایی در درس سرشماری با اعداد
  • گروه‌بندی، مدل و ساختار کلاسی  در درس سرشماری با اعداد
  • روش ‌ایجاد و تداوم انگیزه در درس سرشماری با اعداد
  • ارزشیابی آغازین در درس سرشماری با اعداد
  • روش‌های تدریس در درس سرشماری با اعداد
  •  فعالیت‌های مرحله حین تدریس در الگوهای برتر تدریس ریاضی اول ابتدایی
  • آماده سازی و توجه ویژه به تفاوت های فردی در بین دانش آموزان
  • اهمیت نحوه ی رفتار معلم با دانش آموز در درس سرشماری با اعداد
  • ایجاد جو دوستانه جهت جلوگیری از خستگی دانش آموزان در درس سرشماری با اعداد
  • استفاده ی بهینه از حداقل امکانات
  • توجه به دانش آموزان ویژه  و کم حرف . در درس سرشماری با اعداد
  • استفاده از تجربیات نو و به روز و در دسترس  دانش آموزان جهت تدریس .
  • مشارکت کلیه ی دانش آموزان در امر تدریس .
  • تقویت هوش بینایی ، شنوایی و گویایی در دانش آموزان با طرح پرسش های گوناگون
  • فعالیت‌های معلم- دانش‌آموز: این فعالیت‌ها به صورت تلفیقی مطرح می‌شود و تفکیک آن به معنای مجزا بودن فعالیت‌های معلم و دانش‌آموز است و منطقی به نظر نمی‌رسد و به همین خاطر از خط‌چین استفاده شده است.
  • فعالیت های معلم         فعالیت های دانش آموزان
  • فعالیت‌های خلاقانه دانش‌آموزان
  • فعالیت‌های تکمیلی
  • ارزشیــابـــــی
  • الف: تکوینی
  • ب: ارزشیابی تراکمی
  • جمع‌بندی
  • تعیین تکالیف و اقدامات بعدی

30,000 تومان